Заповніть та натисніть «Надіслати».
Заповніть та натисніть «Надіслати».
НВК №141 “ОРТ” м. Києва сприяє розвитку міжнародного співробітництва в освіті та веде активну діяльність в цій галузі. Школа входить у мережу шкіл Всесвітнього ОРТу («Освітні ресурси і технологічний тренінг», Швейцарія), а також є частиною Проєкту Міністерства вищої та додаткової освіти Ізраїлю «Хефциба». Учні НВК - активні учасники міжнародних олімпіад, конкурсів та проєктів цих мереж, щорічно посідають призові місця.
Крім того, ведеться співпраця з Інститутом вивчення історії східно-європейського єврейства “Centropa”, іншими школами мережі ОРТ та проєкту “Хефциба”. З 2007 року тоді ще Технологічний ліцей "ОРТ" м. Києва приєднався до Проекту асоційованих шкіл ЮНЕСКО. На базі НВК працює “Лідерський курс” для учнів 8-11 класів, а також “Батьківський клуб”, що сприяє взаємодії між педагогічним колективом, батьками та учнями.
У закладі ведеться робота в галузі формальної і неформальної єврейської освіти: організація та проведення свят єврейського календаря, відзначення пам’ятних дат; проведення навчальних семінарів для вчителів та учнів; проведення відеоконференцій, брейн-рингів, зустрічей з цікавими людьми тощо.
Співпраця з Університетами України та іншими міжнародними університетами також є важливою в галузі профорієнтації учнів.
З 2015 ріку НВК №141 «ОРТ» розпочинає тісне співробітництво з Centropa. https://www.centropa.org/ Centropa - Інститут вивчення історії, який використовує новітні технології та цифрові оповідання, щоб залучити студентів 21 століття до вивчення єврейської історії 20 століття і встановити зв'язок один з одним. Починаючи з 2000 року інститут Centropa провів 1200 інтерв'ю з літніми євреями, що живуть у 15 країнах Центральної та Східної Європи, зібрав та відсканував їхні сімейні фотографії. На основі деяких найяскравіших історій було створено короткі мультимедійні фільми, які використовуються у більш ніж 600 школах у 20 країнах. Зараз інститут Centropa пропонує понад 35 коротких біографічних фільмів про сімейні історії європейських євреїв, а також 10 коротких документальних фільмів. Усі фільми тривалістю від 3 до 30 хвилин можуть бути легко використані у різних навчальних закладах. Щорічно інститут Centropa проводить семінари місцевих, національних та міжнародних масштабів у США, Європі та Ізраїлі. Ключовим моментом нашої освітньої програми є щорічна літня академія, на якій інститут Centropa збирає разом до 90 педагогів із 18 країн на дев'ятиденну семінар-подорож містами Центральної Європи. У цей період вчителі можуть будувати партнерські взаємини, розробляти плани уроків та навчальні матеріали на основі ресурсів інституту Centropa, зустрічатися з істориками, журналістами та політиками, перетворюючи місто на шкільний клас.
Щорічно Centropa пропонує участь у семінарах https://www.seminars.centropa.org/ та міжнародних академіях https://www.centropa.org/centropa-summer-academy на яких учні НВК №141 «ОРТ» представляють свої конкурсні фільми та отримують призові місця:
2016 - http://www.centropa.org/border-jumping/school/educational-complex-141-ort/tanias-asters
2017 - http://www.centropa.org/border-jumping/school/miracles-school http://www.centropa.org/border-jumping/school/talk-water http://www.centropa.org/border-jumping/school/jewish-lukyaniv-cemetery-kyiv
2018 - https://www.centropa.org/border-jumping/school/bershad-city-my-ancestors
2019 - https://www.centropa.org/border-jumping/school/lets-eat-delicious-ptitim https://www.centropa.org/border-jumping/school/we-are-different-very-similar
2020 - https://www.centropa.org/border-jumping/school/unknown-pages-history-my-roots - Також цікава і корисна співпраця та участь у щорічних семінарах Trans.History https://trans-history.centropa.org/uk/ у конкурсах фільмів, знятих учнями. З 2015 року, коли Centropa та її партнери започаткували проект Trans.History та провели навчальні семінари на тему «Єврейська історія двадцятого століття та цифрові медіа» для понад 300 молдавських та українських вчителів та представників громадських організацій. Trans.History працює не лише для того, щоб пов'язати українців та молдаван із єврейською історією своєї країни, а й для заохочення культурного обміну між представниками німецького, українського, польського та молдавського громадянського суспільства. Запрошуючи німецьких та польських викладачів на ці семінари та надавши їм можливість працювати пліч-о-пліч з колегами з Молдови та України, вони «будують мости» між представниками громадянського суспільства та заохочують обмін ідеями та методами. Завдяки освітнім інструментам (виставки, фільми) програма просуває ідею критичного мислення, демократичних цінностей та культури пам'яті. Trans.History намагається залучити молодих українців за допомогою проведення відео конкурсів, які спонукають досліджувати історію своєї країни.
Фільм 2016 року Three Synagogues-One History https://www.youtube.com/watch?v=giYzcjTVwCU